Wieża widokowa nad Jeziorem Gardno

Nad jeziorem Gardno w odległości ok 3 km od Rowów w kierunku Objazdy – znajduje się wieża widokowa udostępniona przez Słowiński Park Narodowy. To urocze miejsce z dala od hałasów cywilizacji. Warto rozejrzeć się dookoła żeby zobaczyć piękno tych łąk, bogactwo roślinności i mnogość wszelkiego typu żyjątek – dziś służą jako źródło siana, kiedyś wydobywano na nich przemysłowo torf.

Szczególnie wybrać się tam wiosną lub wczesnym latem, gdy słychać tylko rechot żab i ptasie koncerty. W oddali z wieży możemy dostrzec na brzegach jeziora Gardno – wydmę, na której szczycie zbudowana jest Latarnia Morska w Czołpinie, Wzgórze Rowokół, miejscowości Gardna Wielka, Retowo.

Do wieży możemy dojść lub dojechać rowerem z Rowów ok (3 km) lub Objazdy (3 km). Od strony Rowów kierujemy się ul. Kościelną na oznakowany szlak rowerowy R10 – po przejechaniu lasu napotkamy duży drewniany drogowskaz kierujący na wieżę. Od strony Objazdy wjeżdżamy w drogę koło kościoła w Objeździe i kierując się drogą dojedziemy do obszaru Objejskich Łąk, rozległych łąk położonych nad jez.  Dalej drogą z płyt jumbo z lekkimi wstrząsem – prawie prosto trafimy na wieżę.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00