Ustka

Ustka

Ustka atrakcyjnie usytuowana u ujścia rzeki Słupi, kiedyś nieduża wieś rybacka - dziś jest znanym i cenionym uzdrowiskiem. Zdrowe powietrze, czysta woda, nadmorskie lasy i szerokie plaże nadbałtyckie zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. Wdzięk i uroda Ustki - starego, portowego miasta z promenadą nadmorską, latarnią morską i nadmorską promenadą, z wieloma atrakcjami i zabytkami powoduje, że Ustka jest bardzo chętnie odwiedzana przez wielu turystów nie tylko latem.

 

Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana u ujścia rzeki Słupi, po wschodniej stronie falochronu, stanowi bardzo interesujący z punktu widzenia architektonicznego obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Wdzięku i urody dodaje jej niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.

 

  • Wysokość latarni: 19,5 m
  • Wysokość światła: 22,2 m n.p.m.
  • Zasięg światła: 18 Mm (33 km)
  • Charakterystyka światła: P (6s)
  • Światło: 4 + 2 = 6 s.
  • Położenie geograficzne:
    szerokość 54" 35' 22" N
    długość 16" 51' 25" E

 

Noclegi w Ustce

W Ustce przygotowano różnorodną i bogatą bazę noclegową. Przez cały rok lub też sezonowo zapraszają Turystów liczne hoteliki, domy gościnne i pensjonaty w Ustce. W miejscowości znajduje się też dużo ośrodków wczasowych, które - prócz pokoi i apartamentów - oferują samodzielne domki w Ustce.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00