Noclegi w Rowach

Wybierając się do Rowów warto wiedzieć kilka informacji o noclegach w Rowach. Mimo że Rowy nie są dużą miejscowością turystyczną miejsc noclegowych powinno starczyć dla wszystkich chętnych. W ostatnich latach powstało wiele różnorodnych obiektów noclegowych i na hasło Noclegi Rowy każdy powinien coś dla siebie znaleźć.

Wiele ciekawych miejsc noclegowych znajdziesz na naszej podstronie Noclegi w Rowach

Noclegi Rowy – wybierz coś dla siebie

Rowy Pokoje Gościnne, Wille, Kwatery Prywatne – jest ich w Rowach sporo i o różnym standardzie. Od tanich kwater po pokoje w komfortowych willach. Standardem stały się już pokoje z tv, łazienką, często dochodzi mały aneks kuchenny czy dostęp do internetu.

Rowy Pensjonaty – prawdziwego skaterozywanego pensjonatu w Rowach chyba nie znajdziemy, ale wiele obiektów ma pokoje o klasie pensjonatu z tym że nie działają całorocznie – a co jest wymagane dla “prawdziwego” pensjonatu.

Rowy Ośrodki Wczasowe – pozostało jeszcze w Rowach kilka ośrodków, które wcześniej należały do hut, kopalni i innych zakładów przemysłowych. Często to dwukondygnacyjne budynki na dużym terenie i czasami blisko morza.

Rowy Domki Letniskowe – szczególnie na początku Rowów znajduje się osiedle domów letniskowych, można tu wynająć duży dom nawet do 12 osób, z trawnikiem, miejscem parkingowym. To spokojne osiedle sprawia że wybierają je większe rodziny lub kilka zaprzyjaźnionych rodzin. Często teraz wyposażone w specjalne pokoiki dla dzieci – bo wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą.
Niedawno powstały też w Rowach mini osiedla małych domków letniskowych drewnianych lub z tzw. domków holenderskich przeznaczone dla jednej rodziny – można tu w miarę tanio i o dobrym standardzie wypocząć.

Rowy Apartamenty – to nowość w ofercie noclegowej w Rowach. Apartamentowce – choć to za dużo powiedziane w Rowach są na kilkanaście góra kilkadziesiąt mieszkań – powstają na ul. Plażowej czy Nadmorskiej. Często to osobne mieszkania z sypialnią, salonem, aneksem kuchennym.

Rowy Pola Namiotowe – Campingi – Carawaning – ta kategoria przeżywa mały kryzys. Mamy pola namiotowe znajdziemy przy ul. Bałtyckiej, przy ul. Kapitańskiej, przy ośrodku Energetyk i kilka mniejszych.

Rowy Hotele – tu mamy kilka obiektów o klasie hotelowej – szczególnie wybija się Kormoran Medical SPA z bogatym zapleczem SPA & Wellness, ale jest też Columbus i jeszcze kilka do których można by zaliczyć do tej kategorii.

Wiadomo że im bliżej morza tym miejsca noclegowe są droższe, ale ogólne warunki wypoczynku bardziej uciążliwe szczególnie w środku sezonu – to zwiększony ruch turystyczny i hałas, brak miejsc parkingowych itd. Im dalej od morza wypoczynek jest pełniejszy i często tańszy.