Dolina Charlotty

Jedno przepiękne miejsce, a tyle wspaniałych atrakcji. Daleko od zgiełku miasta, tylko 10 km od morza, między Słupskiem, a Ustką czeka na Was urokliwa Dolina Charlotty Resort & SPA.

Jedną z atrakcji jest ZOO z wieloma gatunkami zwierząt. Spotkasz tu żubry, wielbłądy, zebry, kapibary, osły Poitou, gibony, makaki, kob liczi, mary patagońskie, lamy, wyjce oraz wiele innych stworzeń. Niedawno na terenie Zoo została otwarta motylarnia, w której można spotkać motyle z najdalszych zakątków świata. Przy nadbrzeżu Kapitan zaprasza na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed Państwem wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda. Wyjątkowym miejscem jest Kraina Bajek, gdzie można napotkać postaci dobrze znane i pamiętane z ukochanych książek dzieciństwa. Inspiracją do stworzenia tego niezwykłego miejsca były bajki i baśnie wielkich pisarzy: Jana Christiana Andersena, braci Grimm, Marii Konopnickiej, Aleksandra Puszkina, Carla Collodi. Zwiedzając Dolinę, dzieci wkraczają w świat wielkiej literatury. Spotkają tu Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Zaczarowanych przyjaciół wyrzeźbili znakomici i znani twórcy ludowi.

Nieopodal Zoo znajduje się Fokarium, w którym mieszka obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej (Halichoerus grypus). Zwierzęta do dyspozycji mają 3 baseny o łącznej powierzchni 1500m² i objętości prawie 3 milionów litrów wody. Z fokami przeprowadzany jest tzw. trening medyczny, podczas którego instruktorzy sprawdzają stan zdrowia swoich podopiecznych. Podczas pokazów foki prezentują swoje wdzięki, wyskakują na brzeg, uśmiechają się, podają łapki i chętnie się witają.

Na terenie Doliny Charlotty jest także stajnia "Pod Żelazną Podkową", w której mieszkają m.in. konie szlachetnej półkrwi, wielkopolskie, huculskie, zimnokrwiste oraz kuce. Przy stajni działa szkoła jeździecka, w której, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, swoje umiejętności mogą zdobywać i doskonalić jeźdźcy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Odwiedzający Dolinę Charlotty mogą skorzystać z nauki jazdy konnej na lonży lub maneżu, a także przejażdżki bryczką, zaś tym bardziej zaawansowanym proponowane są wycieczki konne po okolicy.

W Dolinie Charlotty nie brakuje także wodnych atrakcji. Dostępne są kajaki i rowery wodne. Można też złowić wspaniałe okazy szczupaka i innych gatunków ryb.

Na sezon 2020 otwarty został również Dmuchany Park Rozrywki - jeden z największych w Polsce. Jest tam ponad 20 dmuchańców oraz basen z łódkami na korbę.

Różnorodność atrakcji pozwala bardzo ciekawie spędzić czas i są one gwarancją wspaniałego pobytu w Dolinie Charlotty Resort & SPA.

Zatrzymaj czas w sercu magicznej Doliny…

 

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00