Polecane obiekty

Atrakcje Rowy - Zabytki

Neoromański Kościół »

Neoromański Kościół w Rowach został wybudowany w latach 1844-49. Materiały do budowy to ciosane kamienie, pochodzące z Kamiennej Wyspy, leżącej na jeziorze Gardno. więcej »

  • ul. Kościelna 10, Rowy

Latarnia morska Czołpino »

Latarnia Czołpino jest ciekawie położona: oddalona od brzegu morskiego około 1 km, a dodatkowo jest położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. W sezonie letnim jest ona udostępniona do zwiedzania. więcej »

  • Smołdzino
  • 606 487 628

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach »

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w roku 1963 po to żeby zachować pamięć o Słowińcach. W Klukach Słowińcy już nie mieszkają, a ich potomkowie uznani za niemieckich mieszkańców “ziem odzyskanych”, wysiedlono po wojnie do Niemiec. Pozostało po nich tylko to muzeum na końcu drogi, gdzieś pomiędzy lasami, torfowiskami i jeziorami – pośrodku Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »

  • Kluki 27, 76-214 Smołdzino
  • 59 846 30 20
  • muzeum@muzeumkluki.pl

Wycieczka po okolicy – Ustka – Swołowo – Dolina Charlotty »

Warto czasami wybrać się z Rowów na zwiedzanie okolicy. Proponujemy udanie się samochodem do Ustki – gdzie warto przespacerować się po usteckiej promenadzie, wejść na latarnię morską czy zobaczyć Muzeum Chleba, później pojedziemy do Swołowa – stolicy Krainy w Kratę – jak nazwano obszar gdzie we wsiach widać charakterystyczne kraty budownictwa szachulcowego, a na koniec zawitamy do Doliny Charlotty – gdzie można zwiedzić ZOO Charlotta, “pochodzić” w parku linowym, zobaczyć jurty mongolskie, czy pojeździć konno. więcej »

  • 76-212 Rowy

Słupsk – Gryfici, Stolp, Witkacy »

Jeżeli napotkamy podczas naszych wakacji w Rowach jakiś dzień niepogody warto udać się do Słupska. Oprócz “shopingu” warto porozglądać się po mieście, aby odnaleźć ponad 700 letnią tradycję tego miasta. więcej »

  • 76-200 Słupsk

Ustka »

Ustka atrakcyjnie usytuowana u ujścia rzeki Słupi, kiedyś nieduża wieś rybacka - dziś jest znanym i cenionym uzdrowiskiem. więcej »

Szlak Latarni Morskich »

Miejscowości w których są latarnie oraz odległości między nimi. więcej »

Historia Rowy »

Rowy to miejscowość o długiej historii - pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1282 roku. więcej »

Wizyt: 601 812, Dziś: 3, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem