Polecane obiekty

Atrakcje Rowy - Atrakcje Przyrodnicze

Słowiński Park Narodowy »

Słowiński Park Narodowy to jeden z dwóch nadmorskich parków narodowych. Położony jest pomiędzy Rowami a Łebą. Powierzchnia parku to prawie 33 tys. ha. Niestety słynne, ruchome wydmy znajdują się od strony Łeby, ale można do nich dojechać np rowerem. więcej »

Jezioro Gardno »

Jezioro Gardno to przybrzeżne jezioro o powierzchni prawie 2,5 tys. ha i głębokości max. 2,6 m. Dzięki płytkim wodom na jeziorze można bezpiecznie uprawiać sporty wodne. Na jeziorze leży Wyspa Kamienna - rezerwat rzadkich gatunków ptaków. więcej »

Wieża widokowa nad Jeziorem Gardno »

Bardzo ciekawe miejsce z dala od hałasów cywilizacji więcej »

Rowerem, dookoła jeziora Gardno »

ROWY – RETOWO – GARDNA WIELKA – SZLAKI SPN – ROWY więcej »

  • Rowy, Kościelna 10

Rowerem – Szlakiem Trzech Jezior »

ROWY – JEZ. GARDNO – JEZ. DOŁGIE MAŁE – JEZ. DOŁGIE DUŻE – ROWY odległość: ok. 20 km – czas: ok. 3 godz. więcej »

Szlaki Turystyczne »

Rowy to doskonałe miejsce na rozpoczęcie wędrówek. Jeżeli nie możemy usiedzieć na miejscu warto wybrać się na wędrówkę szlakami i drogami. W Rowach zaczynają się dwa szlaki turystyczne po Słowińskim Parku Narodowym. Pamiętajmy że po parku możemy poruszać się tylko po wyznaczonych szlakach ! więcej »

  • 76-212 Rowy

Wędkowanie w Rowach »

Amatorzy wędkowania mogą w Rowach poddać się swojej pasji na kanale rzeki Łupawy łączącym jezioro Gardno z morzem. więcej »

  • 76-212 Rowy

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach »

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w roku 1963 po to żeby zachować pamięć o Słowińcach. W Klukach Słowińcy już nie mieszkają, a ich potomkowie uznani za niemieckich mieszkańców “ziem odzyskanych”, wysiedlono po wojnie do Niemiec. Pozostało po nich tylko to muzeum na końcu drogi, gdzieś pomiędzy lasami, torfowiskami i jeziorami – pośrodku Słowińskiego Parku Narodowego. więcej »

  • Kluki 27, 76-214 Smołdzino
  • 59 846 30 20
  • muzeum@muzeumkluki.pl

Wycieczka po okolicy – Ustka – Swołowo – Dolina Charlotty »

Warto czasami wybrać się z Rowów na zwiedzanie okolicy. Proponujemy udanie się samochodem do Ustki – gdzie warto przespacerować się po usteckiej promenadzie, wejść na latarnię morską czy zobaczyć Muzeum Chleba, później pojedziemy do Swołowa – stolicy Krainy w Kratę – jak nazwano obszar gdzie we wsiach widać charakterystyczne kraty budownictwa szachulcowego, a na koniec zawitamy do Doliny Charlotty – gdzie można zwiedzić ZOO Charlotta, “pochodzić” w parku linowym, zobaczyć jurty mongolskie, czy pojeździć konno. więcej »

  • 76-212 Rowy

Łeba »

W Łebie, u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby, znajduje się port, z którego można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu. więcej »

Dębina »

Dębina to nadbałtycka, maleńka wioska usytuowana w woj. pomorskim między Rowami a Ustką. więcej »

Poddąbie »

Poddąbie to maleńkie letnisko otoczone lasami, położone nad brzegiem Bałtyku między miejscowościami: Ustka i Rowy. więcej »

Wizyt: 601 813, Dziś: 4, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem